Kurz ZŠ Řemesel

Je dvoudenní kurz, který si klade za cíl zprostředkovat žákům nevšední zážitky z manuálních prací a okusit kouzlo tradičních i netradičních řemesel. Kurz je vhodný pro všechny žáky základních škol, zejména pro menší třídní kolektivy z důvodu tmelení kolektivu. Máme za to, že ne všechny děti se v životě najdou ve studiu, manažerských pozicích apod. a právě zde, na tomto kurzu, mohou okusit některé alternativy své budoucí profese.

První den navštívíme Centrum řemesel v Botanicus poblíž Lysé nad Labem. Jedná se o „středověké městečko,“ kde si prohlédneme ukázky nejrůznějších řemesel, vyzkoušíme si výrobu provazů, papíru, rýžování zlata, kovařinu, řezbářství či kamenickou a drátenickou činnost. Bočními východy přes můstky se dostaneme do zahrad, kde mohou žáci prozkoumat nádherné botanické zahrady a přírodní stezky a seznámit se s rozmanitostí zdejších rostlin a živočichů. Okusíme místní bludiště, nebo se pokocháme záhony koření, bylin, stromů, vinicí, včelími úly. Samozřejmě strávíme čas i s místními zvířaty jako jsou kozy a ovce.

Zajímavá bude i navštěva lékárny plné nejrůznějších bylinek, kde si děti vyrobí voňavé bylinkové mýdlo, ve svíčkárně si poté vyzkoušíme, jak se vyrábí svíčka.

Oběd absolvujeme v Hodovně a poté se autobusem přesuneme na ubikaci, kde si žáci sami uvaří z předem připravených surovin. Po večeři žáky čeká večerní zábavní program, na kterém jim je představen jejich projekt. Žáci se dle svých preferencí rozdělují do skupin dle typů výrobků. Ještě tentýž večer začínají s přípravami projektu, který je během druhého dne realizován a v odpoledních hodinách dokončován a bude jim zároveň sloužit jako památka na tento nezapomenutelný výlet.

Vodní dům následně zábavnou formou poinformuje děti o významu vody pro přírodu i člověka na příkladu evropsky významné lokality Želivka a vodní nádrže Švihov. Jeho vnitřní expozice nás provede postupně pěti přehlednými sekcemi, jeho atrium pak zadrnká na hravou strunu všech dětí nejrůznějšími vodními atrakcemi.

Snídaně i oběd připravují taktéž samotní žáci, což je pro ně další zajímavou tmelící aktivitou.

Ubytování a strava je v RS Lites.

Minimální počet účastníků: 40

Cena: Na dotaz

Cena zahrnuje: povinné pojištění CK, vstupy, ubytování, snídaně v hotelu, služby průvodce (v CZ).

 

 

Rezervovat výlet