Chata Radost

Horská chata RADOST je rekreační areál uprostřed čisté přírody nedaleko lyžařského střediska Deštné v Orlických horách. Ubytování je zajištěno v hlavní budově s s třinácti pokoji s 52 lůžky a osmi dřevěných, celoročně obyvatelných chatkách. Nejbližší okolí nabízí pestré využití volného času, především díky překrásné přírodě a dechberoucím vyhlídkám. ZŠ PRO DĚTI v objektu začalo pořádat své kurzy a školy v přírodě v roce 2021. Od té doby zde proběhlo již několik kurzů ZŠ Lyžování, jarních kurzů ZŠ Enviro a škol v přírodě. Děti se mohou seznámit s hospodářskými zvířaty přímo v areálu pozemku. V blízkém okolí je možné navštívit oboru s daňky a divokými prasaty, vrch Špičák s překrásným výhledem do okolí nebo farmu se zvířaty.

Zlatým hřebem může být výlet do nedalekého archeologického skanzenu a ekocentra Villa Nova, kam lze vyrazit vlastním autobusem přímo od chaty.

Obec Deštné v Orlických horách se nachází východně od Dobrušky. Je to nejnavštěvovanější středisko turistiky, rekreace a zimních sportů v Orlických horách. V blízkém okolí Deštného se soustředí nejatraktivnější místa Orlických hor – například přírodní rezervace Bukačka, horská Masarykova chata na Šerlichu, nejvyšší hora Orlických hor Velká Deštná (1 115 m) a v údolí Bělé Šerlišský mlýn.

CHKO Orlické hory je pak pozoruhodně zachovalý krajinný celek tvořený hřebenem Orlických hor, svahy před a za hlavním hřebenem a malebným podhůřím. Orlickozáhorskou brázdou protéká řeka Divoká Orlice. Hřeben Orlických hor láká na nádherné výhledy do českého i polského vnitrozemí. V podhůří pak objevíte mírné kopce protkané hustou sítí značených tras

pro cyklisty i pěší. Najdete tu i hrady, zámky, technické památky a vojenské pevnosti, které tvořily linii československého předválečného opevnění.

V přírodních rezervacích Bukačka, Trčkov, Sedloňovský vrch, Pod Vrchmezím a Černý důl se nacházejí fragmenty původních porostů. Jelení lázeň a U Kunštátské kaple jsou vrcholová rašeliniště se zajímavou květenou a zvířenou. Osobitá krása této oblasti je dotvářena zachovalou lidovou architekturou. V oblasti jsou 3 naučné stezky: Okolím Deštného, Zemská brána a Po hřebeni Orlických hor.

Cena zahrnuje

  • Ubytování – 4 noci
  • Stravování 5 x denně včetně zajištění speciálních stravovacích požadavků
  • Neomezený pitný režim
  • Dopravu přímo na místo kvalitním autobusem splňujícím EU normy. Cena je vypočtena dle vzdálenosti a počtu žáků
  • Zákonné pojištění CK
  • Služby delegáta

Volitelně pro vás zajistíme

  • Úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu
  • Služby zdravotníka
  • Noční hlídání
  • Obědový balíček na cestu

Proč vyrazit s námi?

Spolu s našimi partnery chceme kultivovat prostředí školních zájezdů a nabídnout školám jedinečné zážitky, na které budou děti i učitelé rádi a dlouho vzpomínat

Spolupracujeme s více než 200 spokojenými školami v ČR

Pečlivě vybíráme naše partnerské lokality, abychom dodrželi ty nejpřísnější standardy v rámci ubytování, stravování a zejména okolního zeleného prostředí.

Abychom mohli pořádat školy v přírodě, jsme držitelé vázané živnosti cestovní kancelář. Naše společnost je tedy pojištěna proti úpadku a veškeré finance školy i rodičů jsou tak zcela chráněny. Pro maximální komfort máme sjednané taktéž pojištění odpovědnosti za škodu a úrazové pojištění.

Náš delegát vás přivítá na přímo místě, vše vám ukáže, představí personál a vyřeší vaše individuální požadavky.